Sık Sorulan Sorular - Glütensiz Ambar

1000 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz

Sık Sorulan Sorular
Kargo
Ekmek üretimimiz tamamen kişiye özel bir şekilde ilerlemektedir. Siparişinizi verdikten sonra size özel olarak ekmek üretimimizi gerçekleştirmekteyiz. Üretim, pişirme ve paketleme sürecimiz bir hafta sürmektedir. Ürününüzü sipariş verdikten sonra siparişleriniz 1 hafta içerisinde size gönderilmektedir. Sipariş verdiğinizde size önce sipariş numaranızı gönderiyoruz, siparişiniz kargoya verildiğinde ayrıca bir mail de alıyorsunuz. Eğer bir bilgilendirme almazsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kargolar resmî tatil ve tatil günlerinde değişiklik gösterebilir.
İADE
Ekmeklerimiz bir gıda ürünü olduğundan değişim veya iade almıyoruz. Fakat sizin memnuniyetiniz bizim için her şeyden önemli. Bu nedenle ekmek ile ilgili yaşadığınız bir sıkıntı olursa bize 1 hafta içerisinde info@glutensizambar.com’dan ulaşabilirsiniz.
EKŞİ MAYALI GLÜTENSİZ EKMEKLER
Ekmeklerimiz tamamen kişiye özel ve talep doğrultusunda yapılmaktadır. Bu nedenle kargoya verilme süresi 1 hafta içerisinde gerçekleşmektedir. Ekmeklerimiz koruyucu, katkı maddesi, aroma verici ve renklendirici içermemektedir. Herhangi bir katkı maddesi olmadığı için ekmeklerin oda sıcaklığında, serin ve kuru bir ortamdaki raf ömrü üzerinde belirtilen son kullanma tarihi kadardır. Siz bu süreci buzdolabında saklayarak uzatabilirsiniz. Tüketimi daha ileri bir tarih için düşünürseniz buzluğunuzda da saklayabilirsiniz. Tüketmeden önce ısıtmanızı tavsiye ederiz. Ekmeklerin saklama koşulları Ekmekleri serin ve kuru bir ortamda son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz. Açıldıktan sonra buzdolabında saklamanızı tavsiye ederiz. S.K.T. tarihi gelmeden ekmeğinizi buzdolabına atarak raf ömrünü 1 aya kadar uzatabilirsiniz. Buzlukta ise daha uzun süreler saklayabilirsiniz. Isıtarak tüketmenizi tavsiye ederiz. Açıldıktan sonra glüten çapraz bulaşımından kaçınınız. Glütensiz ekmeklerimiz laktoz içermez. Laktoz hassasiyeti ya da alerjisi olanlar için uygundur. Glütensiz ekmeklerimiz, çölyaklar, vegan, vejetaryen, glüten hassasiyeti olanlar için uygundur. Ekmeklerimizin analiz süreci tamamlanmış olup ürünlerimizde glüten bulunamamıştır. Ham maddelerimizi glütensiz üreticilerden tedarik ediyoruz. Ekmeklerimizde filizlendirilmiş, kurutulmuş farklı tahıl ve baklagillerden elde ettiğimiz un karışımlarımız bulunmaktadır. Filizlendirme; besinlerin vitamin, protein ve enzim değerlerini artırır. Bu işlem tahıllara, baklagillere ve yenebilir tohumlara bambaşka bir doku ve tazelik kazandırır. Aynı zamanda vücudumuz tarafından daha kolay sindirilmesini sağlar. Tahıllar, baklagiller ve yenebilir tohumlar farklı miktarlarda fitik asit içerir. Filizlendirme işlemi, fitik asitin parçalanmasına ve bu sayede sindirim ve mineral emiliminin sağlanmasına neden olur. Filizlenen besinlerin lif oranı yüksektir. Lifler, şekerin kan dolaşımına emilimini yavaşlatır. Bu da kan şekeri seviyesinin ani yükselmesini ve düşmesini önler. Oksijen Emici / Ekmekleriniz size ulaştıktan sonra ambalajın içerisinde yer alan küçük bir paket ile karşılacaksınız. Bu paket oksijen emici olarak geçmektedir. Diğer yaygın adı ise oksijen absorber’dir. Oksijen emici ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren emici etiket veya paketlerdir. Ekmeklerimizde herhangi bir katkı maddesi kullanmadığımız için oksijen emicinin paketlerimizdeki görevi; ürünün doğal bir şekilde raf ömrünü uzatması ve oksijeni emerek gıdanın bozulmasını engellemesidir.
NEDEN EKŞİ MAYA?
Ekşi maya kullanımı ile daha güçlü ve lezzetli aromalara ulaşılır. Ekşi mayalı glütensiz ekmeğin besin değeri endüstriyel maya ile yapılan glütensiz ekmeğe göre oldukça yüksektir. Ekşi mayalı glütensiz ekmeğin glisemik indeksi düşüktür. Bu sayede kan şekeri daha yavaş yükselir. Ekşi mayalı ürünler tüketmek tokluk hissini artırır.
Güvenli Alışveriş
Tıkla Güvenli Alışverişe Hemen Başla
Ücretsiz Kargo
1000 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
Temiz Gıda
%100 Glütensiz Ürünler
Size Özel
Ürünümüz Size Özel Üretilecektir.